Wydawnictwo Pani Twardowska

Zamówienia przyjmujemy e-mailem lub telefonicznie:
22 848 31 46
668 667 821
Alicja.Twardowska@wp.pl
Wydawnictwo

1. Andrzej Hundziak – “Dwa utwory na zespół smyczkowy”

Cena 27 zł, wydanie 2015r.

Dwa utwory na zespół smyczkowy to nowe wyzwanie dla szkół muzycznych. Zgodnie ze zmianami w szkolnictwie artystycznym obecnie duży nacisk kładzie się na muzykowanie w zespołach kameralnych - mniejszych i większych. Z myślą o takim wykonywaniu muzyki powstały te dwa atrakcyjne  utwory Andrzeja Hundziaka: Taniec żartobliwy i Taniec sentymentalny.

 


2. Stanisław Halat – “Drobne utwory na zespoły perkusyjne”

Cena 30 zł, wydanie  2015 r.

Kolejna publikacja dla młodych perkusistów. Znajdą oni w tym zbiorku  5 utworów na małe, kameralne zespoły, złożone z  m.in.  z bongosów, ksylofonu, kotłów, werbla, wibrafonu i marimby.


3. Jan Kasprzyk – “Zaczarowany ogród” (Tria na flet i dwie gitary)

Cena 28 zł,  wydanie 2016 r.

Utwory zawarte w niniejszym zbiorku są wynikiem wieloletnich doświadczeń Autora, nabytych w trakcie muzykowania z różnymi artystami oraz pracy z licznymi uczniami.
W skomponowanych 14 Triach na flet i dwie gitary Autor zadbał o to, aby zarówno partie gitary jak i fletu były proste do zagrania nawet przez najmłodszych. Oczywiście, znajdują się wśród nich utwory łatwiejsze i bardziej złożone. Zdaniem Autora: „Wspólne granie było zawsze najlepszym sposobem na uczenie się i zrozumienie muzyki. Uważam, że brzmienie 2 gitar i fletu jest pięknym i oryginalnym zestawieniem dwóch bardzo (historycznie) starych instrumentów”.
W niniejszym wydaniu partia fletu może być grana na flecie prostym lub poprzecznym. Dzięki temu utwory te będą bardziej dostępne dla większej liczby muzyków.


4. Stanisław Halat – “Siuta na instrumenty perkusyjne”

Cena 27 zł,  wydanie 2017 r.

Jest to  utwór w formie cyklicznej – suity, skomponowanej w konwencji bachowskiej, na instrumenty perkusyjne: marimbę solo, ksylofon z fortepianem, werbel z fortepianem, wibrafon solo, zestaw  multiperkusyjny oraz kotły.

Kolejne części suity- Prelude,  Allemande,  Courante,  Sarabande,  Gavot, Gigue prezentują walory  i koloryt brzmieniowy instrumentów perkusyjnych, stosowanych w polskim szkolnictwie muzycznym  o profilu klasycznym. Taki zestaw instrumentów ma na celu uwidocznienie wielobarwności sonorystycznej, pokazania możliwości technicznych oraz różnorodności interpretacyjnej.

(Preludium – marimba, Allemande, Courante – ksylofon i werbel, Sarabanda – wibrafon,          Allemande i Courante  - ksylofon i werbel, Gavotte -  na zestaw multiperkusyjny (3 tom-tomy, 2 bongosy, cow-bell, pudełko, tamburyn) i Gigue na 4 kotły -  utwory przeznaczone na membranofony o charakterze wirtuozowskim.

5. Edward Pałłasz – “Wakacje bez Włóczykija” NOWOŚĆ!
(na skrzypce, wiolonczelę i fortepian)

Cena 20 zł,  wydanie 2017 r.

Utwór o niezbyt dużym stopniu trudności, jednak  zawierający pewne techniczne problemy do pokonania w grze zespołowej. Uczniowie, grając ten atrakcyjny utwór, z pewnością polubią grę w zespole.

6. Edward Pałłasz – “Przyśpiewka na 4 skrzypiec” NOWOŚĆ!

Cena 26 zł,  wydanie 2017 r.

Znakomity utwór dla czterech skrzypków, napisany w formie tematu z wariacjami. Niezbyt trudny i  wielce satysfakcjonujący w grze zespołowej. Świetnie dokonali umiejętności.