Wydawnictwo Pani Twardowska

Zamówienia przyjmujemy e-mailem lub telefonicznie:
22 848 31 46
668 667 821
Alicja.Twardowska@wp.pl
Wydawnictwo

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” wymyśliłam w 2015 roku, kiedy zdenerwowała mnie  - trwająca od lat w naszym kraju – praktyka  nagradzania ludzi, którzy nie powinni tych nagród i wyróżnień otrzymać. Można dyskutować, kto jest bardziej, a kto mniej zasłużony w danej dziedzinie, ale nie można całymi latami pomijać ludzi, których dokonania widać gołym okiem. A w Biblii powiedziane jest: mają oczy, a nie widzą, mają uszy, a nie słyszą.  Dlatego nagradzam ludzi z pasją, którzy autentycznie przyczyniają się do umuzykalniania naszego prawie już głuchego społeczeństwa. Od lat mam poczucie misji, mówię to jasno, robię swoje i nie czkając na nagrody, jestem szczęśliwa, dzięki temu, co robię i staram się uszczęśliwiać innych na miarę możliwości Wydawnictwa Pani Twardowska.


Pierwsza Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” miała miejsce w dniu 23 października 2015 roku.

Otrzymała ją Pani Urszula Smoczyńska – muzyk, pedagog, szczególnie koncepcji wychowania muzycznego Carla Orffa, autorka podręczników do muzyki i licznych publikacji wspomagających nauczycieli przedszkoli.

Urszula Smoczyńska pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W programie telewizyjnym Domowe Przedszkole zrealizowała ponad pięćset audycji. Ma na swym koncie również ponad dwieście audycji radiowych, liczne artykuły w czasopismach Wychowanie w Przedszkolu oraz Wychowanie Muzyczne.    Jest nie tylko lubiana przez dzieci i nauczycieli, ale rozpoznawana i ceniona jako wybitny twórca metod wychowania przez muzykę.

 

 


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:


Druga Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” miała miejsce w dniu 8 listopada 2016 roku.

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” otrzymały dwie osoby.

Joanna Pietrzak -  nauczycielka rytmiki w przedszkolach i szkołach podstawowych. Autorka  treści muzycznych do podręczników szkolnych i przedszkolnych, scenariuszy zajęć umuzykalniających, uroczystości i imprez muzyczno-ruchowych. Prowadzi kółka teatralno - muzyczne, organizuje uroczystości jubileuszowe oraz  okolicznościowe uroczystości dla dzieci i dorosłych. Nagrywa płyty z muzyką dla dzieci. Od wielu lat prowadzi konferencje i warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu rytmiki. Współpracuje z Wydawnictwem Pani Twardowska, w którym wydała scenariusze zabaw p.t. „Niech zatańczą radośnie!” oraz nagrała piosenki do śpiewników z tekstami Doroty Gellner i muzyką Adama Skorupki.

 

Profesor Andrzej Gębski - skrzypek – solista, kameralista. Laureat Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Łodzi, Krakowie i  Paryżu. Artysta jest propagatorem muzyki polskiej, zwłaszcza R. Twardowskiego.Dokonał 54 prawykonań i nagrań archiwalnych dla PRiTV utworów skrzypcowych współczesnych kompozytorów polskich.,Od 1998 r. artysta zajmuje się również pracą dydaktyczną. W 2008 r. uzyskał doktorat i habilitację, a w 2011 r. został profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzi  klasę  skrzypiec  w elitarnej  Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie oraz od 2002 r. orkiestrę smyczkową  tejże szkoły. Zespół ten, pod nazwą „ Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego” stale koncertuje, biorąc udział w interesujących i ważnych wydarzeniach artystycznych.
Ponadto Andrzej Gębski prowadzi klasę skrzypiec podczas Międzynarodowych Kursów w Łańcucie, Akademii Smyczkowej w Goch (Niemcy) , a także warsztaty muzyczne „Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci” skupiającego najzdolniejszą młodzież muzyczną kraju.

Warto dodać, że II Edycji wręczenia Statuetek „Bursztynowe Nutki” towarzyszyło Radio dla Ciebie i Telewizyjny Kurier Warszawski!
 


Trzecia Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” odbyła się w dniu 11 stycznia 2018 r.

Była to piękna uroczystość z udziałem  przedstawicieli z sześciu przedszkoli i jednej szkoły podstawowej im. Doroty Gellner, a także wielu znakomitych gości, m.in. prezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Janusza Foglera, Justyny Holm, Romualda Twardowskiego, Bolesława Szulii, Bogdana Olędzkiego.

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” otrzymały dwie osoby.

Dorota Gellner – poetka, prozaik, DAMA ORDERU UŚMIECHU. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, uhonorowana medalem „Serce Dziecku” i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autorka ponad stu książek i ponad dwustu tekstów piosenek dla dzieci (Zuzia, lalka nieduża, Ogórek wąsaty, A ja rosnę, A to jeż, Popatrzcie na jamniczka, Idzie kot), słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, programów telewizyjnych i sztuki lalkowej. Jej książki: Czekoladki dla sąsiadki, Gryzmoł, Zając, Wścibscy, Sanatorium , Myszka – zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, a Wścibscy  również  na Listę Białych Kruków Internationale  Jugendbibliothek  w Monachium. 

 

Adam Skorupka – kompozytor, aranżer i basista jazzowy. Ukończył wydział Reżyserii Muzycznej oraz Wydział Kompozycji, Teorii i Dyrygentury w PWSM w Warszawie. Tworzy dla dorosłych i dla dzieci. Laureat licznych nagród, m.in. za piosenki:  Z gitarą przez ramię, Po co nam to było, Tak wiele jest radości. Współpracował z takimi solistami jak Irena Santor, Stenia Kozłowska, Sława Przybylska, Anna Jantar, Violetta Villas, Jerzy Połomski. Do najbardziej znanych piosenek Adama Skorupki należą: Do ciebie, mamo, Kapitańskie tango, Doliny w kwiatach, Galapagos, Daj mi świat.
Jego twórczość dla dzieci to muzyka do słuchowisk radiowych, bajek muzycznych i wielu dziecięcych przebojów: A ja rosnę, A to jeż, Mam fryzurę na cebulę, Rękawiczki muzyczne, Tato, już lato, Idzie kot.
 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:

Tort
Laureatka
Dorota Całek- śpiewaczka,
wykonawczyni piosenek
A.Skorupki
Wspaniała publiczność!
Wspaniali wykonawcy -
przedszkolaki
z Miejskiego Przedszkola
nr 13
im. D.Gellner w Siedlcach!
Impreza dla wszystkich
Laureaci i pomysłodawczyni
Statuetki: 
D.Gellner, A. Twardowska,
A. Skorupka

Czwarta Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” odbyła się w dniu 25 października 2018 r.

Ta uroczystość była szczególna. Jedną z osób nagrodzonych została Pani Elżbieta Onoszko, która całe życie poświęciła nauce gry na fortepianie dzieci niepełnosprawnych. To wielka sprawa! Ponadto spotkali się wszyscy laureaci poprzednich edycji.  Jednym słowem pomysł się sprawdza, dostrzegamy muzyczne dobro, które dzieje się wokół nas. Naszym statuetkom i wydarzeniu była poświęcona audycja w Radiu dla Ciebie. Podczas imprezy młodzi artyści dali wspaniały koncert.

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” otrzymały dwie osoby.

Elżbieta Małanicz – Onoszko – pedagog, oddany bez reszty muzyce i dzieciom. Całe życie poświęciła nauce dzieci chorych, borykających się z różnorodnymi problemami rozwojowymi i niepełnosprawnością. Stworzyła własną metodę nauki gry na fortepianie – Metodę Ruchomych Kolorowych Nut, w której zabawa, wykorzystywana jako nośnik treści, powoduje, że uczeń niemal niepostrzeżenie i bez wysiłku zapoznaje się z pismem nutowym i techniką gry na fortepianie. W 1999 roku, po ponad  40-letniej działalności wspaniałej artystki Chóru Filharmonii Narodowej  i pedagoga  - Pani Onoszko - powstała  Fundacja „Latająca Akademia”, aby nadać  pedagogicznej i muzycznej  pracy status organizacji i móc  się spotykać nie tylko na lekcji, ale organizować koncerty, współpracować z różnymi instytucjami, wspomagając rozwój muzyczny dzieci.

Stanisława Małgorzata Ziemnicka – od 18 lat jest dyrektorem PSM I st. im. R. Twardowskiego w Puławach.  Dzięki Jej staraniom szkoła bardzo pozytywnie  zmieniła oblicze zarówno pod  względem dydaktyczno-artystycznym jak i gospodarczym.  Uczniowie szkoły biorą udział w przesłuchaniach i konkursach, uzyskując wysokie punktacje, nagrody i wyróżnienia. Otworzyła w szkole nowe klasy : gitary, perkusji, trąbki i saksofonu. Ponadto organizuje  warsztaty dla uczniów i nauczycieli, wiele imprez środowiskowych, makroregionalnych, np. „Ze śpiewem do szkoły”,  „Zespoły rodzinne i nie tylko”, Festiwal  im. Franciszka i Wincentego Lesslów. Oprócz działalności pedagogicznej prowadzi działalność koncertową. Wykonuje piosenki Edith Piaf w programie „Pod Niebem Paryża”. Program ten opowiada o powojennych ulicach Paryża i artystycznej atmosferze tamtych lat. Jest odznaczona licznymi nagrodami, m.in.:  Nagrodą Prezydenta Miasta Puławy za całokształt pracy artystycznej -   2007 r., Nagrodą Indywidualną I stopnia Dyrektora CEA 2012 r.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:


Laudację na temat E. Małanicz-Onoszko wygłosił Prezes Radia dla Ciebie, Tadeusz Deszkiewicz
 

Dla swojej Pani profesor pięknie zaśpiewała Paulina Chodkowska
 

Laudację na temat Małgorzaty Ziemnickiej wygłosił perkusista,
pedagog,
dr. hab. Stanisław Halat
 

Ubiegłoroczna laureatka Dorota Gellner  wręcza Statuetkę dla Pani E.
Onoszko  Prezesowi Latającej Akademii, Panu Piotrowi Lechowskiemu
 

Adam Skorupka, ubiegłoroczny laureat wręcza nagrodę M. Ziemnickiej

Hanna Roszkiewicz- Tokarska, autorka  i wykonawczyni Statuetki
Bursztynowe Nutki

Pani Urszuli Smoczyńskiej i jej przyjaciółce dopisywał humor

Julek Gilewski  zagrał  etiudę Chopina

Tosia Wenerska przyjechała z Kutna ze swoją nauczycielką, by zagrać kilka utworów z Wesołego miasteczka R.Twardowskiego

Koncert w pięknym stylu zakończyło Trio: Marta Gębska- skrzypce,
Szymon Strusiński -wiolonczela i Józef Domżał - fortepian

M. Ziemnicka odbiera gratulacje od kompozytora
R. Twardowskiego

Laureaci sprawiedliwie dzielili tort

 


Miło pogawędzić...

Mąż Waldek Ziemnicki składa gratulacje i kwiaty swojej żonie

Autorami zdjęć są : Michał Wenerski, Bożena Kawenczyńska i Paweł Młynarczyk