Wydawnictwo Pani Twardowska

Zamówienia przyjmujemy e-mailem lub telefonicznie:
22 848 31 46
668 667 821
Alicja.Twardowska@wp.pl
Wydawnictwo

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” wymyśliłam w 2015 roku, kiedy zdenerwowała mnie  - trwająca od lat w naszym kraju – praktyka  nagradzania ludzi, którzy nie powinni tych nagród i wyróżnień otrzymać. Można dyskutować, kto jest bardziej, a kto mniej zasłużony w danej dziedzinie, ale nie można całymi latami pomijać ludzi, których dokonania widać gołym okiem. A w Biblii powiedziane jest: mają oczy, a nie widzą, mają uszy, a nie słyszą.  Dlatego nagradzam ludzi z pasją, którzy autentycznie przyczyniają się do umuzykalniania naszego prawie już głuchego społeczeństwa. Od lat mam poczucie misji, mówię to jasno, robię swoje i nie czkając na nagrody, jestem szczęśliwa, dzięki temu, co robię i staram się uszczęśliwiać innych na miarę możliwości Wydawnictwa Pani Twardowska.


Pierwsza Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” miała miejsce w dniu 23 października 2015 roku.

Otrzymała ją Pani Urszula Smoczyńska – muzyk, pedagog, szczególnie koncepcji wychowania muzycznego Carla Orffa, autorka podręczników do muzyki i licznych publikacji wspomagających nauczycieli przedszkoli.

Urszula Smoczyńska pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. W programie telewizyjnym Domowe Przedszkole zrealizowała ponad pięćset audycji. Ma na swym koncie również ponad dwieście audycji radiowych, liczne artykuły w czasopismach Wychowanie w Przedszkolu oraz Wychowanie Muzyczne.    Jest nie tylko lubiana przez dzieci i nauczycieli, ale rozpoznawana i ceniona jako wybitny twórca metod wychowania przez muzykę.

 

 


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:


Druga Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” miała miejsce w dniu 8 listopada 2016 roku.

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” otrzymały dwie osoby.

Joanna Pietrzak -  nauczycielka rytmiki w przedszkolach i szkołach podstawowych. Autorka  treści muzycznych do podręczników szkolnych i przedszkolnych, scenariuszy zajęć umuzykalniających, uroczystości i imprez muzyczno-ruchowych. Prowadzi kółka teatralno - muzyczne, organizuje uroczystości jubileuszowe oraz  okolicznościowe uroczystości dla dzieci i dorosłych. Nagrywa płyty z muzyką dla dzieci. Od wielu lat prowadzi konferencje i warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu rytmiki. Współpracuje z Wydawnictwem Pani Twardowska, w którym wydała scenariusze zabaw p.t. „Niech zatańczą radośnie!” oraz nagrała piosenki do śpiewników z tekstami Doroty Gellner i muzyką Adama Skorupki.

 

Profesor Andrzej Gębski - skrzypek – solista, kameralista. Laureat Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Łodzi, Krakowie i  Paryżu. Artysta jest propagatorem muzyki polskiej, zwłaszcza R. Twardowskiego.Dokonał 54 prawykonań i nagrań archiwalnych dla PRiTV utworów skrzypcowych współczesnych kompozytorów polskich.,Od 1998 r. artysta zajmuje się również pracą dydaktyczną. W 2008 r. uzyskał doktorat i habilitację, a w 2011 r. został profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Prowadzi  klasę  skrzypiec  w elitarnej  Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie oraz od 2002 r. orkiestrę smyczkową  tejże szkoły. Zespół ten, pod nazwą „ Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego” stale koncertuje, biorąc udział w interesujących i ważnych wydarzeniach artystycznych.
Ponadto Andrzej Gębski prowadzi klasę skrzypiec podczas Międzynarodowych Kursów w Łańcucie, Akademii Smyczkowej w Goch (Niemcy) , a także warsztaty muzyczne „Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci” skupiającego najzdolniejszą młodzież muzyczną kraju.

Warto dodać, że II Edycji wręczenia Statuetek „Bursztynowe Nutki” towarzyszyło Radio dla Ciebie i Telewizyjny Kurier Warszawski!
 


Trzecia Edycja wręczenia Statuetki „Bursztynowe Nutki” odbyła się w dniu 11 stycznia 2018 r.

Była to piękna uroczystość z udziałem  przedstawicieli z sześciu przedszkoli i jednej szkoły podstawowej im. Doroty Gellner, a także wielu znakomitych gości, m.in. prezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Janusza Foglera, Justyny Holm, Romualda Twardowskiego, Bolesława Szulii, Bogdana Olędzkiego.

Statuetkę „Bursztynowe Nutki” otrzymały dwie osoby.

Dorota Gellner – poetka, prozaik, DAMA ORDERU UŚMIECHU. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, uhonorowana medalem „Serce Dziecku” i Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autorka ponad stu książek i ponad dwustu tekstów piosenek dla dzieci (Zuzia, lalka nieduża, Ogórek wąsaty, A ja rosnę, A to jeż, Popatrzcie na jamniczka, Idzie kot), słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, programów telewizyjnych i sztuki lalkowej. Jej książki: Czekoladki dla sąsiadki, Gryzmoł, Zając, Wścibscy, Sanatorium , Myszka – zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, a Wścibscy  również  na Listę Białych Kruków Internationale  Jugendbibliothek  w Monachium. 

 

Adam Skorupka – kompozytor, aranżer i basista jazzowy. Ukończył wydział Reżyserii Muzycznej oraz Wydział Kompozycji, Teorii i Dyrygentury w PWSM w Warszawie. Tworzy dla dorosłych i dla dzieci. Laureat licznych nagród, m.in. za piosenki:  Z gitarą przez ramię, Po co nam to było, Tak wiele jest radości. Współpracował z takimi solistami jak Irena Santor, Stenia Kozłowska, Sława Przybylska, Anna Jantar, Violetta Villas, Jerzy Połomski. Do najbardziej znanych piosenek Adama Skorupki należą: Do ciebie, mamo, Kapitańskie tango, Doliny w kwiatach, Galapagos, Daj mi świat.
Jego twórczość dla dzieci to muzyka do słuchowisk radiowych, bajek muzycznych i wielu dziecięcych przebojów: A ja rosnę, A to jeż, Mam fryzurę na cebulę, Rękawiczki muzyczne, Tato, już lato, Idzie kot.
 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI:

Tort
Laureatka
Dorota Całek- śpiewaczka,
wykonawczyni piosenek
A.Skorupki
Wspaniała publiczność!
Wspaniali wykonawcy -
przedszkolaki
z Miejskiego Przedszkola
nr 13
im. D.Gellner w Siedlcach!
Impreza dla wszystkich
Laureaci i pomysłodawczyni
Statuetki: 
D.Gellner, A. Twardowska,
A. Skorupka