Wydawnictwo Pani Twardowska

Zamówienia przyjmujemy e-mailem lub telefonicznie:
22 848 31 46
668 667 821
Alicja.Twardowska@wp.pl
Wydawnictwo

1. Jan Kasprzyk – “Miniatury na gitarę”

Cena 20 zł, wydanie  2008 r.

Zbiór  utworów  na gitarę klasyczną o  przystępnym, lecz zróżnicowanym  stopniu trudności, o ładnej linii melodycznej i ciekawej harmonii. Przeznaczony jest dla  uczniów  szkół muzycznych i amatorów.

Autor jest gitarzystą, kompozytorem i nauczycielem muzyki. Studiował w Paryżu; przez kilka lat mieszkał i działał we Francji. Obecnie prowadzi klasę gitary w Centrum Kultury Zacisze w Warszawie.

 


2. Jan Kasprzyk – “Małe wędrówki z gitarą”

Cena  20 zł, wydanie 2012 r.

Bardzo ciekawy zbiór miniatur na gitarę dla najmłodszych. Jak zawsze u tego autora, utwory są zróżnicowane pod względem stopnia trudności; przyciągają urokliwą melodyką i harmonią.


3. Jan Kasprzyk - “Duety  gitarowe dla początkujących”

Cena 25 zł, wydanie 2014 r.

Zbiorek duetów gitarowych, który proponujemy najmłodszym uczniom, został specjalnie skomponowany, aby mogli oni od początku nauki muzykować w duecie i poznawać piękno gitary. Gitara klasyczna nie jest łatwym instrumentem, szczególnie w początkowej fazie nauki, dlatego ważne jest, aby rozpocząć przygodę z gitarą od utworów bardzo prostych i łatwo wpadających w ucho.

Autor:
W skomponowanych 16 duetach starałem się o to, by zarówno pierwsza jak i druga gitara były łatwe do opanowania nawet przez małe dzieci. Oczywiście partia drugiej gitary, jeśli to możliwe, powinna być grana przez nauczyciela lub inną osobę, posiadającą doświadczenie w czytaniu nut na gitarę. Nawiązałem w ten sposób do znakomitych duetów napisanych przez Fernando Sora, gdzie przy pierwszej gitarze zaznaczono: uczeń, a przy drugiej: nauczyciel. Uważam, że wspólne granie jest najlepszym sposobem na nauczenie się i zrozumienie muzyki.

Jan Kasprzyk