Wydawnictwo Pani Twardowska

Zamówienia przyjmujemy e-mailem lub telefonicznie:
22 848 31 46
668 667 821
Alicja.Twardowska@wp.pl
Wydawnictwo

1. “Utwory na 4 ręce”  (na fortepian)

cena 18 zł, wydanie 2010 r.

Zbiorek jest przeznaczony dla dzieci lub młodzieży uczących się gry na pianinie jak i dla uczniów szkół muzycznych. Zawarte w nim utwory do gry  4 ręce są ładne i o różnym stopniu trudności. Mamy tu autorów - plejadę wybitnych kompozytorów współczesnych, m.in.: Andrzeja Hundziaka, Sławomira Czarneckiego, Lecha Miklaszewskiego, Joachima Olkuśnika, Zbigniewa Penherskiego, Michała Suleja i Romualda Twardowskiego.

   

2. Romuald Twardowski  - “Tęczowe nutki” (na fortepian)

cena 18 zł, wydanie 2011r.

Spośród bogatej twórczości Romualda Twardowskiego utwory pedagogiczne  są  również  bardzo lubiane przez  dzieci i młodzież. Najnowsza publikacja  Tęczowe nutki na fortepian przeznaczona jest dla najmłodszych. Kompozytor w przyjazny dziecku sposób zachęca do poznawania fortepianu wdzięcznymi miniaturkami. Wśród 20 utworów znajdują się m.in.: Żółwik Sammy, Żyrafa, Taniec, Dwie żabki , Kotek i pies  i Walczyk.

 


3. Andrzej Hundziak – “Zabawy ludków” (na fortepian)

cena 18 zł, wydanie 2011 r.

Zabawy ludków to publikacja  dla najmłodszych  uczniów gry na fortepianie. Mogą z niej korzystać zarówno  dzieci ze szkół muzycznych, jak i uczące się w ogniskach muzycznych lub prywatnie. W zbiorku znajdują  się 4 łatwe utwory o zróżnicowanym charakterze: Ludek kroczący, Zabawy ludków, Ludek na rowerze, Śpiący ludek


4. Romuald Twardowski  – “Dwa utwory na fortepian”

cena 25 zł, wydanie 2013 r.

W zbiorku znajdują się dwa utwory - Wariacje i Strumień leśny dla uczniów klas starszych - 5-6  klasa szkoły muzycznej I stopnia.
Są to utwory poszukiwane i już grywane przez uczniów, a zatem sprawdzone i ciekawe, z elementami małej wirtuozerii, jak zwykle u tego kompozytora.


5. Lech Miklaszewski – “Utwory na fortepian”

cena 30 zł, wydanie 2013 r.

Cykl 8 atrakcyjnych utworów: Sonatina C-dur, Zima, Preludium, Kanon, Krakowiak, Marsz trójdźwięków, Walc i Etiuda. Utwory te zostały po raz pierwszy wydane drukiem,  są zróżnicowane pod względem stopnia trudności, techniki, wyrazu i mogą być cennym uzupełnieniem repertuaru ucznia szkoły muzycznej I stopnia.
 


6. Sławomir Czarnecki - “Sonatina tatrzańska” op.39

Cena 18 zł, wydanie 2014 r.

Sonatina tatrzańska  op. 39 -  jest kompozycją przeznaczoną dla uczniów ostatnich klas szkoły muzycznej I st., a także  dla starszych uczniów klasy fortepianu dodatkowego. Jak wskazuje tytuł  - utwór jest inspirowany motywami muzyki górali podhalańskich.


7. Sławomir Czarnecki – Małe etiudy na fortepian

Cena  18 zł, wydanie 2014 r.

Etiudy przeznaczone są dla  uczniów klas 1-2  szkoły muzycznej I stopnia. Mogą wzbogacić klasyczny repertuar w tym zakresie, udoskonalając w atrakcyjny sposób technikę dziecka.


8. Edward Pałłasz – Sonatina na fortepian

Cena 25 zł, wydanie 2016 r.

Sonatina przeznaczona jest dla uczniów szkoły muzycznej I i II stopnia.
W swojej budowie zawiera cztery części, w których uczeń znajdzie sporo wirtuozerii, ciekawych efektów, jeśli chodzi o fakturę fortepianową, ale też pięknych, lirycznych fragmentów.


9. Edward Pałłasz – Melodie z Kociewia

Cena 27 zł, wydanie 2017 r.

Melodie z Kociewia – to 12 łatwych utworów na fortepian. Zawierają one jednak w swej konstrukcji różne problemy techniczne, a więc i zróżnicowany stopień trudności. Przeznaczone są dla ostatnich klas szkoły muzycznej I stopnia oraz pierwszych klas szkoły muzycznej II stopnia. Utwory nawiązują do folkloru z regionu Kociewie.

10. Romuald Twardowski – Tańce polskie na 4 ręce NOWOŚĆ!

Cena 28 zł, wydanie 2017 r.

Uzupełniając lukę na rynku, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży, tańce do gry na 4 ręce. W zbiorku znajdują się : Krakowiak, Kujawiak, Mazur, Oberek, Polonez. Utwory są niezbyt trudne, a jak zwykle u Twardowskiego  kompozycje dostarczają satysfakcji  grającym i słuchaczom.